HAYAT KURTARMAK SİZİN ELİNİZDE

Günümüzde acil tıbbi hastalıklar, iş, ev, trafik kazaları ve afetler nedeniyle binlerce insan ölmekte, yaralanmalar sonucu sakat kalabilmekte, iş ve güç kayıpları olmakta, ölen ve yaralananların yakınlarında ciddi psikolojik rahatsızlıklar görülebilmektedir; bu nedenle hasta ya da yaralıların yaşam şansını arttırmak, oluşabilecek sakatlıkları önlemek, iyileşmeyi kolaylaştırmak için olay yerinde yapılacak ilk yardım çok önemlidir.

Yapılan bilimsel çalışmalarla tüm kazalarda ölümlerin % 10’luk bölümünün ilk 5 dakika içerisinde, %45’lik bölümünün ise ilk 30 dakika içerisinde meydana geldiği belirlenmiştir. Söz konusu veriler; doğru, etkili ve zamanında sağlanacak ilk yardım uygulamaları ile ölümlerin azaltılmasının mümkün olduğunu göstermektedir.

Sağlık Bakanlığınca yayınlanan ilk yardım yönetmeliği ile tüm kurum ve kuruluşlarda istihdam edilen her 20 çalışandan 1’inin, ilgili mevzuata göre ağır ve tehlikeli işler kapsamında bulunan iş yerlerinde ise her 10 çalışandan 1 kişinin ilk yardım eğitimi alarak ’’ilkyardımcı’’ olması yasal olarak zorunlu kılınmıştır.

2012 yılında kuruldu. Son derece dikkatli seçilmiş modern eğitim salonu ve malzemeleriyle İlk yardım eğitimlerimiz Eğitim kalitesini uluslararası standartlarda tutan tecrübeli ve uzman eğitim kadrosuyla Sağlık Bakanlığının yönetmeliklerinde ilk yardım eğitimlerine uygun olarak hazırlanmış tam donanımlı eğitim salonumuzda gerçekleştirildiği gibi firmaların uygun olan eğitim salonlarında da aynı eğitim imkanı sağlanmaktadır.

SEVGİ İLK YARDIM EĞİTİM MERKEZİ, toplumsal ilk yardım bilinci oluşturulmasına katkı sağlamak amacıyla, ilk yardım eğitimleri verilmek üzere, Sağlık Bakanlığınca uygun görülen şartlarda donatılmıştır.