Kalp ve Damar Cerrahı Op.Dr. Ünsal Ulvi Güngör kılcal damarlardaki varislerin lazer tedavisi hakkında bilgilendiriyor.
 
ND-Yag lazer cihazı, yüksek kaliteli lazer ışını üreterek vücudun tüm bölgelerindeki damar ve leke tedavisinde kullanılmaktadır. Derin ve yüzeysel vasküler hastalıklar, yani istenmeyen kılcal damarlar veya varis damarları tedavi edilebilmektedir.
 
Yüksek kaliteli lazer ışınlarının enerji ve çap ayarlamaları sayesinde bacak ve yüz bölgesindeki değişik kalınlıklardaki damar genişlemelerinin tedavisinde başarılı neticeler alınmaktadır.
 
Telejiektazi, spider varis, örümcek ağı tarzındaki kılcal damarların temizlenmesi konusunda ND-Yag lazer dünyada en çok beğenilen yöntemdir.
 
Ayrıca gelişmiş ND-Yag lazer cihazlarında soğutma sistemleri de lazer başlıklarına entegre edildikleri için hasta konforu ve yan etkileri son derece mükemmeldir.
 
Bayanlarda sıklıkla görülen bacaklardaki kılcak varisler veya kılcal damar lekeleri lazerle tedavi edilebilmektedir.
 
Damar lazer tedavilerinin sonbahar ve kış aylarında yapılması tercih edilmelidir. Lazer uygulamalarından önce cildin renk ve yapısının değişmemesi için güneşten korunmak gerekir.Lazer uygulamalarından sonra da ciltte leke ve iz kalmaması için birkaç gün güneşten korunmaya özen gösterilmelidir.
 
Bacaktaki kılcal damar genişlemelerinin veya varislerin yaygınlığına ve çaplarına göre tedavi bazen tek seansta bazen de 2-3 seansta tamamlanmaktadır.
 
Detaylı bilgi ve randevu için 444 7 330’u arayabilirsiniz.
 
“Sağlığınız Sevgi’mize Emanet”