Tarihçe

Sağlığınız Sevgi’mize Emanet

Sevgi Sağlık Hizmetleri AŞ. nin temeli 1996 yılında ; Sevgi polikliniği olarak Balıkesir halkına ayaktan tanı ve tedavi hizmeti vermek maksadı ile hekimler tarafından kurularak faaliyete başlamıştır. Halkımızın gösterdiği güven ve teveccüh ile güçlenmiş ve tedavi zincirinin bir halkası olan yataklı tedavi hizmetininde eksikliğini tamamlamak üzere yataklı tedavi kurumu olma çalışmalarına başlamıştır.

Hekim kurucularının maddi imkanlarını yine mesleğine yatırarak 2006 yılında Paşaalanı mahallesindeki şimdiki hastanemizin bulunduğu 5600m2 lik arsa temin edilmiştir.

İlgili mevzuata uygun olarak projeleri tamamlanıp izinleri alınarak, 2006 Eylülün de inşaatına başlanmıştır. A sınıfı birçok hastane, ilgili fuarlar, gezilip etüt edilerek hazırlanan projede; geleceğe matuf ihtiyaç duyulacak yeni ünite ve birimler dikkate alınmıştır. Çünkü Hastaneler; sosyal, dinamik, teknolojik yapılar olup, sürekli yenilenme ve değişim içerisin-dedirler.

Sevgi hastanesi yapılırken bir proje taklit edilmemiş, tamamen orijinal bir proje oluşturulmuştur. İcra kurulundaki görevli Op.Dr. Refik ÖZBAL, Op.Dr.Ali Hikmet KARAN ve Mak.Yük. Müh. Uğur ALTINBAĞ ın koyduğu hedefler ve standartlar çerçevesinde, şehrimizin mimarlarından, Mimar Esen BALIBEK, Elk. Müh. Murat KARAGÖBEK in gösterdiği teknik ufuklarla , proje uygulamaya konulmuştur. 2008 Aralık ayında inşası tamamlanıp yapı kullanım izni alınan Özel sevgi hastanesine 2009 Mart ayında Sağlık Bakanlığımızca hastane ruhsatı verilmiştir.

Özel Sağlık sektörü temsilcileri tarafından hastanemize yapılan ziyaretlerde; Özel Sevgi Hastanesi, Balıkesir ve çevresinde, özel hastanecilik konusunda çıtayı yükselten bir kurum olarak vurgulanmıştır.

Nisan 2009 da Balıkesir ve çevresine 49 yataklı, 8000m2 kapalı alana sahip, Tam teşekküllü genel hastane olarak, yataklı tedavi hizmeti vermeye başlamıştır. İlerleyen zaman içerisinde bünyesine kattığı yeni branşlar ile 96 yatak kapasitesine ulaşmış olup; 24 yatağı özellikli yatak olarak nitelendirilen yoğunbakım yatağı şeklindedir.

Bu gün gelinen noktada bünyesinde 35 civarında hekim, 100′den fazla yardımcı sağlık personeli ile özel ve kamu sosyal güvenlik kurum anlaşmaları ile hizmet vermektedir.

Bölgesinde bir boşluğu doldurduğuna inandığımız hastanemize; komşu illerden elektif ve acil hastalar gelmekte ve hizmet almaktadırlar.

Almış olduğu: ISO 9001-2008 kalite güvence belgesi, Bebek Dostu Hastane olması, Yenilenebilir enerji kullanması ile çevre konusunda duyarlılığı, düzenli olarak gerçekleştirdiği eğitim programları ile gerek çalışanları gerekse hizmet alanlara yönelik moral-motivasyon ve bilgilendirme organizasyonları yapması; Özel Sevgi Hastanesinin örnek özel sağlık kurumu hedeflerine gidişin bazı örnekleridir.

Balıkesir ve çevresine; Sürdürülebilir, Ekonomik, Kaliteli ve Ulaşılabilir bir özel sağlık hizmeti sunma konusunda iddialı olan Özel Sevgi Hastanesi; Bünyesine yeni üniteler katma ve yeni branşlarla güçlenerek, kurucuları olan hekimlerin gayreti ve Balıkesirlilerin desteği ile, yeniliklere doymadan, yoluna devam etme gayretinde olacaktır.