Hakkımızda

Sağlığınığıza kavuşmak için ilaçlar tek başına yeterli değildir. Balıkesir Özel Sevgi Hastanesi Mart 2009 tarihinde, Balıkesir’in gelişim alanı içerisinde yer alan Paşaalanı Mahallesinde hizmete girmiştir. Hastane binamız teknolojik altyapı ile donatılmış olup 13200 m2 üzerinde 8000 m2 kapalı 3200 m2 açık otopark alanlı ve 104 yatak kapasitesine sahiptir.

Şehrimizin en büyük hastanelerinden biri olan Özel Sevgi Hastanesi, 1996 yılında Balıkesir de görev yapmakta olan hekimler tarafından kuruldu. 2006 yılında ise 15 hekimin ortaklığında yapısını daha da güçlendirerek anonim şirket olarak günümüzün en modern hastanelerinden biri oldu. Hastane, 3400 m2 açık , 8000 m2 kapalı olmak üzere geniş bir alanda hizmetine devam ediyor. Yıl içinde yapılacak yatırım ile 16000 m2 kapalı alanda ve 120 yatak kapasitesine ulaşmayı planlıyor.

Özel Sevgi Sağlık Hizmetleri A.Ş. nin bir hastanesi bir de tıp merkezi bulunuyor.Iso 9001:2008 sertifikasına sahip olan hastanemizin Başhekimliğini Op.Dr. Erol Önal, şirketin Genel Müdürlüğünü Op.Dr. R.Burhan Tümen yapmaktadır. Sağlık hizmetlerinin büyük bir titizlik ve özveri ile verildiği hastanede, 2 adet Hepa Filtreli ve 2 adet Laminar Flow lu ameliyathane, 1 adet Doğumhane, Genel Cerrahi Yoğun Bakım , Dahili Yoğun Bakım , Kardiyovasküler Cerrahi Yoğun Bakım,Koroner Yoğun Bakım , Yeni doğan Yoğun Bakım üniteleri bulunuyor. 20 branşta Poliklinik hizmeti verilen hastanede, Açık MR , Spiral Tomografi , Mammografi, Kemik Dansitometri,Renkli Doppler USG cihazları bulunuyor.

Eylül 2009′dan itibaren, Kalp Anjiyo Ünitesini de bünyesine ekleyerek Açık Kalp Cerrahisine de başlayan hastane tam teşekküllü Laboratuvar ve acil servisiyle 24 saat hizmet vermektedir.

Özel Sevgi Sağlık Hizmetleri A.Ş, Bağ-kur, SSK, Emekli Sandığı(SGK) ile anlaşmalı olarak çalışmalarını sürdürüyor. Ayrıca birçok özel sigorta ve yurtdışı sigortalarıyla da anlaşması bulunuyor.

Hastanede sahip olunan teknoloji modern çağa uygun olarak kullanılmaktadır. Hastane ayrıca teknolojiden tıp alanında sonuna kadar yararlanılmasını misyon edinmiş ve bunu başarı ile hayata geçirmiş durumda. Bu başarılı hastanede, 30 hekim, 85 hemşire, 10 laborant, 9 radyoloji teknisyeni, 15 tıbbi sekreter, 45 hasta danışmanı, 20 idari personel, 44 otelcilik hizmetleri çalışanı, 5 teknik personel ve 8 güvenlik personeli görev yapıyor. Balıkesir ve ilçelerinde sağlık hizmeti kriterlerini yeni yatırımlarla üst seviyeye taşımayı hedefleyen hastane, uluslar arası standartlarda, kaliteli sağlık hizmeti ve sosyal çözümler üreten bir sağlık merkezi olarak biliniyor.

Özel Sevgi Sağlık Hizmetleri A.Ş, ilimize bir çok yeniliği de kazandırmış durumda.

Şehrimizdeki tek , Açık MR Ünitesi, Plazma Kinetik Superpulse Teknolojisi, Lazer Teknolojisi ile yapılan uygulamalar. İnternet Bağlantılı , Televizyonlu, Banyolu özel odalarda 5 yıldızlı otel konforunda hastalara sunulmaktadır.

Hastanenin tüm birimlerinin ve çalışanlarının en değer verdiği kriterler ise , mükemmeliyetçilik, dürüstlük, girişimcilik, ileri görüşlülük, dinamizm, özveri, bilgi ve çevreye saygılı olmak.

Özel Sevgi Sağlık Hizmetleri A.Ş, istikrarlı ve kaliteli hizmet anlayışı ile yolunda emin adımlarla ilerlemeye devam ediyor.