GÜZELLİK MERKEZİ

LAZER EPİLASYON

Lazer epilasyon istenmeyen tüylerden kurtulmanın en etkili yoludur. Cilt altına uygulanan lazer ışığı, tüylerinin köklerinin kalıcı bir şekilde yok olmasını sağlamaktadır.
Uygulama öncesi doktorunuz tarafından muayene edilip hormonal bozukluk ya da başka bir hastalığın olup olmadığı tespit edilmelidir. Herhangi bir problem varsa lazer epilasyonla birlikte medikal tedavi de uygulanmalıdır.

Başarı oranı nedir?
Tüy rengi ne kadar siyahsa lazer epilasyon o kadar başarılı olur. Kalın, sert, siyah kıllar ilk seanstan itibaren hızlı bir şekilde azalır. Çok sert ve siyah kıllar 2-4 seansta tamamen bitmektedir. İnce tüyler ve sarı tüylere lazer epilasyon yeterince etkili değildir.

Seans aralıkları nedir?
Seans aralıkları 1-2 ay arasında değişmektedir. Yüz bölgesine ayda bir kez, vücut bölgesindeki tüylere 1.5-2 ay aralıklarla lazer uygulanmaktadır. Ortalama 3-6 seanstır.

Kimlere uygulanabilir?
12 yaşın üzerindeki bayan, erkek herkese uygulanabilir. Aktif herpes enfeksiyonu varsa, lazere engel olabilecek rahatsızlığı varsa, solaryuma girilmişse ya da aktif brozlaşma varsa lazer epilasyon uygulanmaz.

Uygulama sonrası hafif kızarıklık ve kabarıklık oluşur. 1-2 saat içerisinde geçer. Ağrı hissi kişiye göre değişmektedir. Çok hassas kişilere lokal anestezik krem sürülüp uygulama yapılabilir.

Dikkat edilmesi gerekenler
Uygulamaya gelmeden önce 2 hafta tüylerin ağda ,cımbız gibi yöntemlerle alınmaması gerekir. Uygulama öncesi ve sonrası aktif güneşlenmemek gerekmektedir. Uygulama sonrası suyla temasta sakınca yoktur. Hemen yıkanılabilir.

BOTOX
Botox clostridium botulinum adlı bakteriden elde eldilen bir toksindir. Kozmetik amaçlı uygulamalarda çok düşük dozda kullanılmaktadır. Uzun yıllardır spastik hastalar, şaşılık gibi hastalıkların tedavisinde kullanılmaktadır. 1990 lı yıllardan sonra kozmetik amaçlı kullanım ön plana geçmiştir. Etki mekanızması mimiklerin fazla kullanımına bağlı kırışıkları görünmez hale getirmektedir. Mimikte kullanılan kasların geçici olarak kullanımı yavaşlatmaktadır.Kalar gergin hale geçtiği için ciltte belirgin bir düzelme gözlenmektedir.En başarılı olduğu alanlar göz çevresindeki kaz ayağı çizgileri, alın çizgileri, kaş arası çizileri, düşük kaş, yüzde asimetriyi düzeltme, boyun kırışıklıkları, çene çizgileri , dudak üstü çizgileridir. Etkisi 72 saat içinde başlar. 15 gün içerisinde en yüksek etkinliğe ulaşır.
etki süresi kişiye göre değişmektedir. ortalama 4-8 aydır. Uygulaması oldukça kolaydır. Çok ince iğneler yardımıyla mikroenjeksiyonlar yapılmaktadır. Uygulamadan sonra hasta günlük işlerine rahatlıkla dönebilir.
Uzman hekim tarafından uygun dozlarda, uygun kaslara yapıldığında sonuç mükemmeldir. Dünyanın en çok uygulanan ameliyatsız estetik yöntemidir. Botox ayrıca terleme tedavisinde de kullanılmaktadır.

Dolgu Maddesi
Dolgu maddeleri normalde deride bulunan doğal bir bileşik olan hyaluronik asit içerir. Hyaluronik asit deriye hacim ve doğal esneklik verir, su tutulumunu arttırır. Yaşlanan deride hyaluronik asit azalır ve kırışıklık oluşmaya başlar. Dolgu maddesi derinin doğal su dengesini geri kazandırarak kırışıkları azaltır. Kullanılan madde hayvansal kökenli olmadığı için allerji riski yok denecek kadar azdır. Uygulaması oldukça kolaydır. Çok ince iğne yardımıyla dolgu maddesi deriye enjekte edilir. Günlük işlere rahatlıkla dönülebilir.

Uygulama Alanları
– Yanak dolgunlaştırma
– Nasolabial çizgiler
– Göz çevresi çizgileri
– Alın çizgileri
– Kaş arası çizgiler
– Dudak büyütme

Doğal bir madde olduğu için uygulama sonrası görünüm de doğallığı bozmamaktadır.

PRP TEDAVİLERİ
PRP, “Platelet Rich Plasma- platelet yönünden zenginleştirilmiş plazma uygulaması” adı verilen tedavi yönteminin kısaltılmış ismidir. Bu uygulama bir kişiden alınan küçük miktardaki kanın özel bir tüpe konularak santrfüj işlemine tabi tutulduktan sonra bileşenlerine ayrıştırılması ve elde edilen az miktardaki “platelet yönünden zenginleştirilmiş plazma”nın (PRP), yine aynı kişiye enjeksiyon yoluyla geri verilmesini temel alır.
Plateletler – veya diğer adıyla trombositler—vücudumuzdaki hasarlı dokuların onarımını ve doğal hallerine dönmelerini sağlamak için gerekli olan “büyüme faktörlerini” yapısında barındıran kan bileşenleridir.
Dokularımızda herhangi bir hasar oluştuğunda kanımız plateletleri bu dokuya toplayarak bir onarım süreci başlatır, PRP uygulamasının amacı ise bu hedef dokuya kan dolaşımı ile taşınabilecek olandan çok daha fazla sayıda plateleti verebilmektir, böylece hasarlı dokunun onarımı da bu kadar hızla ve güçlü bir şekilde başlar ve daha çabuk sonuçlanır, çünkü PRP ile elde edilen plateletlerin yoğunluğu kandakinden 2 ila 4 kat fazladır.

Uygulama hangi bölgelere yapılmaktadır?
Estetik tıpta PRP yüz, boyun, dekolte bölgesi, eller, bacak içleri, kollar gibi vücut bölümlerine ve saç dökülmelerinin tedavisinde saçlı deriye uygulanmaktadır.

PRP uygulaması nasıl yapılır?
Uygulamanın yapılacağı kişidenözel tüpe kan alınır, santrfüj cihazında plateletleri (trombositler) ayrıştırılır. Böylece plateletler kitteki tüpün içersinde yoğunlaşıp birikir ve PRP denilen bir kan ürünü ortaya çıkar. Bu ürün dolgu veya mezoterapi gibi yollarla deri altına uygulanır ve deriyi gençleştirici özelliği uygulamanın hemen sonrasında parlak ve canlı bir görünümle belirgin hale gelir.

Akne ve izleri tedavisindeki başarılarımızdan bir örnek. Hastamızın öncesi ve sonrası fotoğrafları.

Platelet tedavisinin en önemli avantajı nedir?

Elde edilen gençleştirici etkinin dolgu ve benzer uygulamalarda elde edilen etkiler gibi sadece belirli alanlara yoğunlaşmış olmaması, derinin daha büyük bir bölümüne yayılması ve daha kalıcı olmasıdır. Diğer yöntemlerle sağlanan olumlu sonuçlar belli bir süre devam eder, ancak PRP ile elde edilen olumlu sonuçlar tamamen kullanana aittir. Kaybolup gitmez.

PRP uygulamasının etkileri nelerdir?
Yeniden canlandırıcı / yapılandırıcıdır,
Yalnızca yeni kolajen oluşumunu değil, derinin tüm yaşamsal işlevlerini destekler.
Kırışıklıkların ve çizgillerin giderilmesini deriyi “doldurarak” değil “gençleştirerek sağlar.
İlk uygulamadan sonra ortaya çıkan parlak sağlıklı görünüm bir süre sonra hafif bir gerileme gösterebilir, bunun için ardışık birkaç uygulama yapmak ve gençleştirici etkini artmasını sağlamak gerekir.
Ortalama olarak 3 uygulamadan oluşan kürler her 10-12 ayda bir kez tekrarlandığında kalıcı sayılabilecek kadar uzun etkili bir gençleştirici etkisi sağlanmış olacaktır.

Hangi alanlarda uygulanmaktadır?
PRP uygulaması hücresel tedavinin uygulama alanlarından yalnızca biridir.
Yeni bir yöntem değildir; dental (diş) implantlarla başlayan uygulama alanları; Estetik tıp, ortopedi, iyileşmeyen yara tedavisi gibi alanlarda hızla yayılmaktadır.

SAÇ MEZOTERAPİSİ

Mezoterapi 1950 li yıllardan itibaren Fransa’da kullanılmaya başlanmış bir tedavi yöntemidir. Mezoderm tabakasına çok ince iğneler yardımıyla çeşitli ilaçların enjekte edilmesidir. Problemli doku içine direkt verildiği için çok az ilaç miktarı ile çok iyi sonuçlar alınmaktadır. Yüksek dozda ilaç verilmediği için yan etki riski çok düşüktür.

10.seansına gelen hastamın mikroskopik olarak saçlarındaki çoğalma.

Uygulama alanları

– Sellülit tedavisi
– Zayıflama
– Yüz gençleştirme
– Saç dökülmeleri
– Ağrı tedavisi
– Lokal yağların eritilmesi

Özellikle diyet ve sporla giderilemeyen lokal yağlanmanın tedavisinde çok başarılıdır.
Uygulama çok küçük iğnelerle olduğu için hastada rahatsızlık hissi uyandırmaz. İşlem 10-5 dk içerisinde sona ermektedir. Haftalık ya da 15 günlük dozlar halinde uygulanmaktadır. 3-4 seans sonra etkinliği başlar. ortalama 10 seans uygulanmaktır.

FİBROCELL
Fibrocell hastanın kendi hücrelerinden üretilen doğal bir tedavi yöntemidir.
Son zamanlarda yaşla birlikte ortaya çıkan yüz kırışıklıkları kadın erkek tüm insanların sıkıntısıdır. Bu deri sorununun nedenleri derideki su kaybı, kolajen ve elastin miktarındaki azalmadır. Artık bu problem doku mühendisliği teknikleriyle tedavi edilebilmektedir. Hücre bazlı tedaviler çeşitli alanlarda kullanılmakta ve iyi sonuçlar vermektedir. Özellikle fibroblast hücre tedavisi dermataloji ve rekonstriktif tıpta başarıyla uygulanmaktadır. Fibroblast hücre tedavisinin kullanım alanları arasında kırışıklık, yanık ve yara tedavileri sayılabilir.

Fibrocell’in Uygulanması:
Kulak arkasından ya da kol içinden doku biyopsisi alınır. Bu işlem acısızdır çünkü uygulanan alan önceden lokal olarak uyuşturulur.

–Biyopsi aseptik koşullarda laboratuara gönderilir ve üretime alınır.
–Üretim sonrası Fibrocell enjeksiyonla istenen bölgeye uygulanır.
– Fibrocell FDA tarafından onaylanmış bir yöntem ile üretilmektedir.

Kulak arkanızdan üretilen dokuyu gençlik aşısı şeklinde uyguluyoruz.

LAZERLE DAMAR TEDAVİSİ
VASKÜLER LAZERLER
Damar lazerlerinin hedef dokusu hemoglobindir. Hemoglobin lazer ışığını kendisine
çeker. Kan damarı içinde oluşan ısı ile damar büzüşür. Kırmızı renk azalmaya başlar.

Hangi durumlara uygulanabilir?
– Bacaktaki ince kılcal damarlar
– Yüzdeki kırmızı damarlar
– Rozase hastalığı
– Cherry angiom
– Doğumsal kırmızı lekeler

Nelere dikkat etmek gerekir?
– Uygulama öncesi ve sonrası güneşten korunmak gerekir.
– Uygulama sonrası kurut dediğimiz kabuklanma oluşabilir.
– Kabuğun ellenmeden pansuman kremlerinin kullanılması gerekir. Kabuk kaldırılmamalıdır.

FRAKSİYONEL LAZERLER

LAZERLE CİLT YENİLEME

Fraksiyonel lazerler sivilce, yara, yanık, leke, iz , gebelik çatlakları tedavisinde ve cilt gençleştirme yöntemi olarak kullanılan oldukça başarılı bir tedavi yöntemidir. Cildin kusurlu dokularını hızlı ve güvenilir bir şekilde düzeltmektedir.

Cilt yüzeyine gönderdiğimiz küçük lazer ışınları derinin alt tabakalarına ulaşıp bağ dokusundaki hasarlı dokuyu tahrip eder, yeni sağlıklı bir bağ dokusu oluşumunu başlatır. Yeni oluşan kollajen doku ve epitel cilde sağlıklı,genç bir görünüm kazandırır.fraksiyonel

Uygulaması hasta açısından oldukça kolaydır. Genel anestezi gerektirmez. Uygulama ortalama 10-15 dakika sürmektedir. Herhangi bir ağrı hissedilmez. Uygulama sonrası güneş yanığına benzer bir görüntü ortaya çıkmaktadır. 1-2 saat içinde kızarıklık başlar, cilt yapısına göre 1-2 gün içinde düzelir. Hafif soyulmalar ile doku iyileşmesi başlar.fraksiyonel2

Lazer uygulaması sonrası hasta işine dönebilir, ertesi gün makyajını yapabilir. Uygulama sonrasında iyileşme sürecini hızlandırmak için pansuman kremleri ve yüksek koruma faktörlü güneş koruyucu kremler sürülmesi gerekir. Yaz döneminde güneşten korunma tam anlamıyla sağlanamayacağı için lazer uygulamaları bazı cilt tipleri için yapılamamaktadır.

Fraksiyonel lazer sonrası cilt parlak, canlı,sağlıklı ,genç bir görünüm kazanır. Cildin gerginliği artar, gözenekler sıkılaşır, ince çizgiler azalır, derin çizgiler hafifler. Ciltte lekeler azaldığı için daha berrak sağlıklı bir görünüm elde edilir.

Hangi durumlarda Fraksiyonel lazer kullanılır?

– Gebelik çatlakları

– Cilt gençleştirme

– Yüzdeki lekelenmeler

– Akne izleri

– Eldeki lekeler

– Yanık izleri

– Ameliyat izleri

– Ben (nevus) ve siğil alma

– Nasır tedavisi

Akne ve izleri tedavisindeki başarılarımızdan bir örnek. Hastamızın öncesi ve sonrası fotoğrafları.

Seans sayıları nedir?

Seans sayısı yapılacak uygulamaya göre değişmektedir. Ben alma , siğil alma , nasır tedavisi için tek seans yeterli olmaktadır. Cilt yenilemele tedavileri ise ciltteki problemin şiddetine göre değişmektedir. Hafif bir problem varsa 1-2 seans yeterli olurken yoğun iz ve leke varsa 5-6 seans uygulama gerekebilir. Cilt gençleştirme tedavilerinde ilk seanstan itibaren sıkılaşma, ciltte düzelme, gözeneklerin küçülmesi gözle görülebilir düzeyde başlamaktadır.

Yüksek teknolojik donanımlı fraksiyonel lazer sistemleri hasta memnuniyetinin en yüksek olduğu tedavi yöntemleridir. Herhangi bir ameliyat, anestezi gerektirmediği için riski yoktur. Hasta uygulama sonrası rahatlıkla işine, okuluna dönebilir. Herhangi bir yaş sınırlaması yoktur. Tüm dünyada güvenilir bir şekilde kullanılmaktadır.

KARBOKSİTERAPİ
Karbondiosit gazıyla yapılan çalışmalarda cilt altına verilen karbodioksit gazının o bölgede kan dolaşımını arttırdığı, dokulaları sıkılaştırdığı, sellütin giderildiği ve bölgesel incelme sağladığı tesbit edilmiştir.
Cilt altına karbondioksit verilidiğinde çevre dokulardan oksijen gelir ve dolaşım hızlanır. karbondioksit uzaklaşırken yağ yakımı birden hızlanır. Karbondioksit yağ dokusu için lipolitik etkilir yani yağ hücreleri yıkılır.
Her yaşa uygulanabilir. Normalde vücudumuzda olan bir gazdır. Toksik etkisi yoktur.
Uygulamada çok ince igneler kullanılmaktadır. Doz kiloya göre hesap edilmektedir. Uygulama sırasında hafif şişlik ya da karıncalanma hissi olabilir. Uygulama sonrası hasta rahatlıkla günlük aktivitelerini yapabilir.

Uygulama alanları
Sellülit tedavisi
Kalçadaki lokal yağlanmalar
Göbekteki lokal yağlanmalar
Kol ve vücüdun diğer bölgelerindeki lokal yağlanmalar
Gebelik çatlakları
Sedef hastalığı
Ülserler

Kavitasyon

Kavitasyon ultrasonik bölgesel incelme sistemdir. Böbrekteki taşı kırma makinalarına benzer bir teknoloji ile çalışmaktadır. Hedefteki yağ dokusu kırılmakta yada küçülmektedir. Ultrasonik ses dalgaları yağ hücrelerini parçalar. Normalde diyetle ve sporla giderilemeyen yağlar kolaylıkla parçalanmaktadır. Ortaya yüksek oranda bir enerji açığa çıkmaktadır. Bu enerjiyi hızlı bir şekilde harcayıp vücuttan uzaklaştırmak için özellikle uygulama sonrası 3 gün yağdan ve şekerden fakir diyet uygulamak gerekmektedir. Günde 2-2.5 litre su içilmelidir. Uygulama sonrasında spor yapılmasında bir sakınca yoktur. Kalça, göbek, uyluk ve kol bölgelerine uygulama yapılır. 1 seans 40 dk sürmektedir.
Herhangi ağrı-acı hissi yoktur. Sadece kulakta hafif bir çınlama sesi hissedilir. İşlem bitince çınlama sesi kesilir. İşlem sonrası rahatlıkla günlük işler yapılabilir. 1 seans sonrasında 1-5 cm arası incelme meydana gelmektedir. İncelmenin kalıcığını sağlamak için kavitasyon sonrası 20 dk Radyofrekans uygulaması ile vücudun sıkılaşması sağlanır. Kilo problemi fazla ise tek seans yeterli olmamaktadır. Karaciğer, böbrek hastalarına, kalp pili olanlara, vücutta protez ve implantı olanlara, hamilelere ve emzikli annelere uygulama yapılmamaktadır.
Uygulamanın kolaylığı, ağrısı-acısı ve morarma olmaması, ameliyat ve anestezi riskinin olmaması , 40 dk uygulamanın hemen sonrasında incelmenin gerçekleşmesi kavitasyon yönteminin en büyük avantajlarıdır.

KİMYASAL PEELİNG
Peeling (yenileyici cilt soyma )

Kimyasal peeling,cildin görünümünü düzeltmekte kullanılan bir tekniktir. Cilde uygulanan özel solüsyonlar, ciltte ayrılmaya, soyulmaya neden olarak, yeni cilt dokusu oluşumuna yardım ederler.Yeni oluşan cilt, daha pürüzsüz, daha düzgün ve kırışıksız bir görünümdedir.

Hangi durumlarda peeling kullanılır ?

Peeling en çok hafif cilt kırışıkları gidermede tercih edilmektedir.Özellikle göz çevresi, ağız çevresi gibi bölgelerde güneş hasarı nedeniyle yada yaşlılık ve genetik etkilerle oluşmuş cilt kırışıklarını gidermede faydalı olmaktadır. Bununla birlikte,sarkmış cilt dokularında ve derin kırışıklarda peeling işe yaramaz. Hafif skarlar ve akne izleri peeling ile tedavi edilmektedir. Ayrıca, güneş lekeleri,yağ ve karaciğer hastalıklarına bağlı cilt lekeleri,çiller,doğum kontrol haplarına bağlı cilt lekeleri kimyasal peeling ile tedavi edilebilir. Güneş yanıkları sonrasında ciltte ortaya çıkan yamalı soyulmalar da peeling ile tedavi edilebilir.Glycolic acid, trichloroacetic acid, salicylic acid, lactic acid, veya carbolic acid gibi kimyasallardan biri cilde sürülür.Dermatolog, cilt hasarı tipine göre uygun kimyasalı belirler. İşlem sırasında dermatolog,cildin değişik bölgelerine kimyasal maddeyi sürer, bu sırada ciltte ayrılma ve soyulmalar hatta yeni cilt tabakası görülür. işlem sırasında 5-10 dk süren yanma ve sıcaklık hissi duyulur. Daha sonra batma hissi duyulmaya başlar.

Peeling tedavisi sonrası neler olur?

Uygulanan peeling tipine göre değişmek üzere, güneş yanığı hissinden ciddi yanma hissine kadar değişen yanma hissi ilk belirtidir. Yüzeyel peelingde, ciltte kızarıklık ve takibeden 3-5 günde sonlanan soyulma ve kabuklanma oluşur. Orta ve derin peeling bazan ciltte şişme ve su toplaması olur ki bunlar patlayabilir, kabuklanabilir, kahve renge dönme ve soyulma gerçekleşir.iyileşme 7-14
gün sürebilir.Bazı peeling uygulamaları cerrahi sargı ve bandajlara gereksinim gösterebilir.

MEZOTERAPİ
Mezoterapi 1950 li yıllardan itibaren Fransa’da kullanılmaya başlanmış bir tedavi yöntemidir. Mezoderm tabakasına çok ince iğneler yardımıyla çeşitli ilaçların enjekte edilmesidir. Problemli doku içine direkt verildiği için çok az ilaç miktarı ile çok iyi sonuçlar alınmaktadır. Yüksek dozda ilaç verilmediği için yan etki riski çok düşüktür.

Uygulama alanları
– Sellülit tedavisi
– Zayıflama
-Yüz gençleştirme
– Saç dökülmeleri
– Ağrı tedavisi
– Lokal yağların eritilmesi

Özellikle diyet ve sporla giderilemeyen lokal yağlanmanın tedavisinde çok başarılıdır.
Uygulama çok küçük iğnelerle olduğu için hastada rahatsızlık hissi uyandırmaz. İşlem 10-5 dk içerisinde sona ermektedir. Haftalık ya da 15 günlük dozlar halinde uygulanmaktadır. 3-4 seans sonra etkinliği başlar. Ortalama 10 seans uygulanmaktır.

MİKRODERMABRAZYON
Elmas Uçlu Peeling
Elmas tanecikleri ile hassas peeling sistemi epidermisin ölü olan üst tabakasını nazikçe kaldırır, dermiste elastin ve kollajen yapımını hızlandırarak daha sıkı ve gergin bir cilt yapısına kavuşmayı sağlar.

Uygulama Alanları
– Göz çevresi, yüz, eller
– Akne ve travma izleri
– Gözenekli cilt yapısı
– Siyah ve beyaz noktalar
– Hiperpigmentasyon
– Güneş lekeleri
– Yıpranmış ciltler

RADYOFREKANS

Radyofrekans ile Cilt Sıkılaştırma

Cildimiz olgunlaştıkça ve dış etkilere maruz kaldıkça cildi birbirine bağlayan dokular kırılmaya başlar. Bu kırılma kırışıklıkların ve diğer yaşlılık etkilerinin görülmesine sebep olur.

Radyofrekans dalgaları kollojen fiberlerin bulunduğu bağ dokusunu seçici olarak ısıtır. Bu lokal ıstma kollojen fiberlerin kasılmasına sebep olur, aynı zamanda elastin fiberlerin oluşmasını hızlandırır.
Kollojen fiberlerin kasılması ve elastin depolarının yenilenmesi cilt katmanlarını sıkılaştırır.. Bu sayede daha yumuşak, sağlıklı ve genç görünümlü cilt ortaya çıkar.

Uygulaması ağrısızdır ve oldukça kolaydır. Radyofrekans veren başlıkla cilt üzerine 10-15 dk uygulama yapılır. İlk senastan itibaren gözle görülür değişiklik başlar.

Radyofrekansla Sellülit Azaltma

Dermis ve hipodermiste bulunan genişlemiş yağ hücreleri cilde portakal kabuğu görüntüsü verir. Rf teknolojisi hem dermis hem hipdermisteki yağ hücrelerinin ısısını arttırır. Metabolizmyaı hızlandırır. Akışkan hale gelen yağın hücrelerden boşalması hızlanır. Yağ hücreleri küçülmeye başlar. Sellülit görünümü hızla azalmaya başlar.

Uygulaması ağrısız ve kolaydır. haftada 1-2 seans uygulama yapılır. Seanslar 30-45 dk sürer.
Vücuda herhangi bir enjeksiyon olmadığı için hasta memnuniyeti oldukça yüksektir.

SELÜLİT TEDAVİSİ
Mezoterapi 1950 li yıllardan itibaren Fransa’da kullanılmaya başlanmış bir tedavi yöntemidir. Mezoderm tabakasına çok ince iğneler yardımıyla çeşitli ilaçların enjekte edilmesidir. Problemli doku içine direkt verildiği için çok az ilaç miktarı ile çok iyi sonuçlar alınmaktadır. Yüksek dozda ilaç verilmediği için yan etki riski çok düşüktür.

Uygulama alanları
– Sellülit tedavisi
– Zayıflama
– Yüz gençleştirme
– Saç dökülmeleri
– Ağrı tedavisi
– Lokal yağların eritilmesi

Özellikle diyet ve sporla giderilemeyen lokal yağlanmanın tedavisinde çok başarılıdır.
Uygulama çok küçük iğnelerle olduğu için hastada rahatsızlık hissi uyandırmaz. İşlem 10-5 dk içerisinde sona ermektedir. Haftalık ya da 15 günlük dozlar halinde uygulanmaktadır. 3-4 seans sonra etkinliği başlar. Ortalama 10 seans uygulanmaktır.