Özel Sevgi İzmir Yolu Hastanesinde şekerden kapanan göz Retina ameliyatı ile açıldı. Başhekim Op. Dr. Burhan Tümen “Operatör Doktor Ahmet Eroğlu Balıkesir için bizler için büyük bir şanstır” dedi.

Şahin Çetin Dursunbey Arıklar Köyünde yaşayan emekli bir imam. Şekere bağlı hastalığı yüzünden Göz arkasındaki damarlarda kanama başlaması yüzünden gözü bir anda kapandı. Devlet hastanelerinde yapılmayan Retina ameliyatını için İzmir yolu Sevgi Hastanesinde Operatör Doktor Ahmet Eroğlu’na gittiğini belirten emekli İmam Şahin Çetin başına gelenleri şöyle anlattı: “Yıllardır Şeker hastasıyım. 20 gün kadar önce Sol gözüm tamamen kapandı ve görmez oldu. Kütahya’da Devlet hastanesine gittim muayene oldum. Retina Cerrahisi bir doktora gitmemi önerdi. Balıkesir’e geldim Devlet hastanelerinde soruşturdum Göz Retina Uzmanı bulamadım. Bursa Göz Hastanesinde istenen para çoktu. Balıkesir Özel Sevgi Hastanesinde Operatör Doktor Ahmet Eroğlu’nun başarılı bir doktor olduğunu duydum. Özel Sevgi İzmir Yolu Hastanesine gittim muayenemi oldum yapılan analizler sonunda ameliyatımı oldum ve gözüm şimdi eskisinden daha iyi görüyor. Bursa Dünya göz Hastanesinin istediği paranın üçte bir fiyatına ameliyatın ve tüm tedavilerim bitti” diye bilgi Verdi.

BALIKESİRLİLER ARTIK İZMİR- BURSAYA RETİNA AMALİYATI İÇİN GİTMİYOR

Gözünü Ameliyat yaptığı hastası hakkında bilgi veren Operatör Doktor Ahmet Eroğlu hastası hakkında şöyle konuştu “Hastamız Şahin Çetin Şekere bağlı hastalık nedeniyle göz arkasındaki damarlarda kanama olmasından dolayı ani görme kaybına uğramış. Yapılan analizler sonucu gerekli çalışmaları yaptık hem Retina ameliyatı, hemde Katarakt ameliyatını ikisini birlikte yaptık. Şu anda gözler tamamen görmektedir. Retina ameliyatı için Bursa ve İzmir’e giden Balıkesirliler artık kendi şehirlerinde ameliyatlarını yaptırabilecekler. Göz içerisinde görmeyi tehdit eden bir hastalık olan Şeker hastalarında rastlanan bu hastalık için tüm şeker hastalarının 6 ay ve 1 yıl içinde mutlaka hekime görünmelerini tavsiye ederiz. Çünkü görme bozukluğu yaşayabilirler. (Vitrektom) denilen hastalar kısa zamanda görmelerini sağlıyoruz. Balıkesir’de Devlet hastanelerinde yapılmayan Retina ameliyatları İzmir Yolu Sevgi Hastanesinde son derece itina ile yapıyoruz” dedi.

DR. AHMET EROĞLU BİZİM VE BALIKESİR İÇİN ŞANSTIR

Özel Sevgi İzmir Yolu Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Burhan Tümen “Retina ameliyatlarında çok başarılı olan Operatör Doktor Ahmet Eroğlu Balıkesir için ve bizim için büyük bir şanstır. Çünkü Balıkesir’de yapılmayan Retina ameliyatını yapıyor hem de çok başarılıdır. Hastane çalışanları olarak hepimizin göğsünü kabartmaktadır. Ahmet beyin başarısı bizleri mutlu ediyor” diye konuştu.